Szukaj

O Ticmate

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Koloseum i Forum Romanum: starożytny Rzym w 8 godzin

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Koloseum i Forum Romanum: starożytny Rzym w 8 godzin

4.5 (2)
Od 427 PLN

Nie trać fortuny, aby zobaczyć najlepsze atrakcje Rzymu! Omiń kolejkę do takich zabytków, jak Koloseum, Forum Romanum, Panteon oraz wzgórze Palatyn. W trakcie zwiedzania miasta zobaczysz również fontannę di Trevi. Jeżeli wycieczka odbędzie się latem, otrzymasz prawdziwe włoskie lody, jeśli zaś zimą, dostaniesz gorący napój.

Ważne informacje

- Omiń kolejkę do Koloseum, Forum Romanum i na Palatyn
- Omiń kolejkę do Panteonu
- Oszczędzaj pieniądze*
- Zobacz wspaniałą fontannę di Trevi
- Przemierzaj Rzym pieszo w małej grupie z przewodnikiem
- Latem odbierz porcję lodów, zaś zimą jeden kubek gorącej czekolady lub filiżankę cappuccino

Czego mogę się spodziewać?

Odkryj najpiękniejsze miejsca w Rzymie w jeden dzień
Odkryj wszystkie atrakcje historycznego centrum Rzymu. Zobacz najsłynniejsze zabytki Wiecznego Miasta oraz kilka mniej znanych pereł.

Twoja wycieczka rozpocznie się w Koloseum, do którego wejdziesz, omijając długie kolejki. To tutaj Twój anglojęzyczny przewodnik opowie Ci interesujące historie, wyjaśniając istotne szczegóły.

Następnie skierujesz się do Forum Romanum, będącego niegdyś politycznym i społecznym centrum starożytnego Rzymu. Spaceruj tą samą brukowaną drogą, którą niegdyś maszerowały zwycięskie rzymskie armie i podziwiaj łatwo rozpoznawalne ruiny banków, świątyń i domów. Wejdź na wzgórze Palatyn i zobacz miejsce, w którym wilczyca wychowała Remusa i Romulusa, czyli legendarnych założycieli Rzymu. Podziwiaj widoki rozciągające się aż do Bazyliki Świętego Piotra.

Skorzystaj z w pełni zasłużonej przerwy na obiad w historycznym centrum miasta. Posiłki nie są wliczone w cenę wycieczki, ale przewodnik chętnie poleci Ci miejsce, do którego możesz się udać. Rozkoszuj się atmosferą, zanim kontynuujesz swoją podróż. Następnie wsiądź do metra i rozpocznij odkrywanie najciekawszych miejsc współczesnego Rzymu.

Druga część wycieczki rozpocznie się od spaceru po malowniczych uliczkach i placach miasta. Zobaczysz najsłynniejsze zabytki - od Schodów Hiszpańskich po fontannę di Trevi, Panteon i Piazza Navona z niesamowitą Fontanną Czterech Rzek autorstwa Berniniego. Twój przewodnik podzieli się z Tobą arcyciekawymi opowieściami i mitami, dzięki którym Rzym wyróżnia się na tle innych miast świata.

Jak to działa?

Wkrótce po dokonaniu rezerwacji Twój bilet elektroniczny zostanie wysłany na Twoją skrzynkę mailową. Akceptowane są bilety na urządzeniach mobilnych. 

Gdzie zaczyna się wycieczka?
Wycieczka rozpoczyna się na Largo Gaetana Agnesi przy 2. piętrze stacji Colosseo (linia metra B, niebieska). Przewodnik będzie czekać w niebieskiej koszulce polo lub kurtce z logo City Wonders, aby ułatwić rozpoznanie.

Gdzie kończy się wycieczka?
Pierwsza część wycieczki kończy się na wzgórzu Palatyn, a druga na Piazza Navona.  

Jak długo trwa wycieczka?
Wycieczka trwa 8 godzin. 

Czy obowiązuje dress code?
Tak, wstęp do miejsc kultu religijnego związany jest z koniecznością przestrzegania surowych zasad dotyczących ubioru. Kolana i ramiona muszą być zakryte zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. City Wonders i Ticmate nie ponoszą odpowiedzialności za odmowę wstępu z powodu niewłaściwego ubioru.  

Ważne informacje

- * W porównaniu do ceny biletów kupowanych pojedynczo.
- Niektóre zabytki lub ich części mogą zostać niespodziewane zamknięte dla zwiedzających. Jeśli taka sytuacja będzie mieć miejsce, z przyjemnością zaoferujemy klientom dłuższą wycieczkę (będzie ona trwać dokładnie tyle, ile napisano w ofercie).
- Wstęp do miejsc kultu religijnego związany jest z koniecznością przestrzegania surowych zasad dotyczących ubioru. Kolana i ramiona muszą być zakryte zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. City Wonders i Ticmate nie ponoszą odpowiedzialności za odmowę wstępu z powodu niewłaściwego ubioru.  

Kategorie biletów

Dla dorosłych (15+)
Dla dzieci (4-14)
Dla niemowląt (0-3)

Godziny otwarcia

Codziennie o godz. 10:00.

Co nie jest zawarte w cenie?

- Lunch

Zarezerwuj

wt, 12 mar 2024

Bilety podlegające zwrotowi Bilety podlegające zwrotowi
Bilety podlegają zwrotowi z 48-godzinnym wyprzedzeniem. W niektórych przypadkach może zostać naliczona opłata za anulowanie rezerwacji w wysokości 20%.

Natychmiastowe potwierdzenie

Akceptowane bilety elektroniczne

Przewodnik na żywo

Czas trwania: 8 godziny

Godziny odjazdów

Co jest zawarte w cenie?

- Wstęp bez kolejki do Koloseum
- Wstęp bez kolejki do Forum Romanum / Via Sacra
- Wstęp bez kolejki na wzgórze Palatyn
- Wstęp bez kolejki do Panteonu
- Słuchawki, dzięki którym będziesz lepiej słyszeć przewodnika
- Porcja lodów latem albo gorąca czekolada lub cappuccino zimą

Wskazówki

Koloseum i Forum Romanum: starożytny Rzym w 8 godzin

Adres
Largo Gaetana Agnesi 00184 Rzym RM Włochy

×

Pomoc w języku angielskim

22 397 91 68 22 397 91 68

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.