Szukaj

O Ticmate

  • Systemy płatności bezpieczne w 100%

  • Płać w PLN

  • Ponad 3,5 mln sprzedanych biletów

Opactwo westminsterskie

Podobne wydarzenia

Podobne kategorie

Opactwo westminsterskie

4.6 (103)
Od 152 PLN

Udaj się do opactwa westminsterskiego i zapoznaj się z ponadtysiącletnim okresem brytyjskiej historii. Zobacz katedrę koronacyjną, zwiedź grobowce królów i królowych i dowiedz się wszystkiego o świątyni dzięki bezpłatnemu audioprzewodnikowi. Opactwo westminsterskie jest jednym z najwspanialszych kościołów na świecie i stanowi punkt obowiązkowy każdej podróży do Londynu.

Ważne informacje

- Uzyskaj bezpośredni wstęp do opactwa westminsterskiego przez północne wejście
- Zapoznaj się z ponadtysiącletnim okresem historii Wielkiej Brytanii
- Zobacz katedrę koronacyjną
- Podziwiaj grobowce królów i królowych
- Znajdź słynny „kącik poetów”
- Podziwiaj niezrównane piękno architektury opactwa
- Poznaj interesujące fakty o świątyni dzięki bezpłatnemu audioprzewodnikowi

Czego mogę się spodziewać?

Wybierz się do opactwa westminsterskiego i zachwyć się barwnymi oknami witrażowymi, pięknymi posągami i kolekcją szat dawnych władców. Zobacz też grobowce z pięknymi koronami.
W trakcie wizyty w tym miejscu będziesz mieć okazję obcować z ponadtysiącletnią historią Wielkiej Brytanii.

Opactwo westminsterskie jest arcydziełem architektury i jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – nie bez powodu. Znajdują się tam grobowce dawnych królów i królowych, ich stroje, a nawet tron koronacyjny.

Od 1066 r. odbywają się tu wszystkie koronacje i inne uroczystości związane z monarchią (miało tu miejsce m.in. 16 królewskich ślubów). Do dziś jest to też świątynia przeznaczona do odprawiania zwykłych mszy oraz do celebracji wielkich wydarzeń z życia narodu.

Możesz tu zobaczyć wspaniałe dzieła sztuki, które przedstawiają historię monarchii. Podziwiaj wspaniałe rzeźby i niezliczone pomniki sławnych osób. Znajduje się tu „kącik poetów” z miejscami spoczynku oraz pomnikami 100 poetów i pisarzy. Upamiętniono tu m.in. Jane Austen, Isaaca Newtona, Charlesa Dickensa, Laurence'a Oliviera, Williama Shakespeare'a i Charlesa Darwina.

Do tego biletu dołączony jest bezpłatny przewodnik multimedialny, dzięki któremu dowiesz się więcej na temat fascynującej historii opactwa.

Jak to działa?

Jak mogę zarezerwować bilety?
Wkrótce po dokonaniu rezerwacji otrzymasz swój bilet elektroniczny na adres mailowy. Wydrukuj go i przynieś ze sobą na wycieczkę.

Ważne informacje

- Pamiętaj, że możesz zarezerwować maksymalnie 10 biletów do opactwa
- Należy pamiętać, że opactwo westminsterskie jest aktywnym miejscem kultu religijnego i czasami jest zamknięte dla odwiedzających ze względu na msze czy inne ważne wydarzenia. Godziny otwarcia mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Zaleca się sprawdzenie godzin otwarcia przed wizytą w opactwie.
- W niedziele opactwo westminsterskie jest zamknięte dla turystów. 
- W niedziele i święta religijne, takie jak Wielkanoc i Boże Narodzenie, świątynia jest otwarta tylko dla wiernych, uczestniczących w mszach. Wszyscy są jednak mile widziani i mogą wziąć udział w nabożeństwach.
- Przewodnik multimedialny jest dostępny również w języku wietnamskim i brytyjskim języku migowym (poza językami wspomnianymi na naszej stronie).

Kategorie biletów

Dla dorosłych (18+)
Dla dzieci (6-17)
Dla dzieci (0-5): bezpłatnie

Godziny otwarcia

Sprawdź dostępność w kalendarzu.

Zarezerwuj

pon, 22 lip 2024

Bestseller

Natychmiastowe potwierdzenie

Wydrukuj bilet

Przewodnik audio

Godziny otwarcia

Co jest zawarte w cenie?

- Bilet wstępu do opactwa westminsterskiego
- Audioprzewodnik

Wskazówki

Opactwo westminsterskie

Adres
20 Deans Yard, Londyn SW1P 3PA

×

Pomoc w języku angielskim

22 397 91 68 22 397 91 68

Potrzebujesz pomocy z rezerwacją? Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.